dewalt_dcbpsc0550_qw
dewalt_dcbpsc0550_qw_2
dewalt_dcbpsc0550_qw_3
dewalt_dcbpsc0550_qw_4
dewalt_dcbpsc0550_qw_5
dewalt_dcbpsc0550_qw_6
dewalt_dcbpsc0550_qw_7
dewalt_dcbpsc0550_qw_8
dewalt_dcbpsc0550_qw_9
dewalt_dcbpsc0550_qw_10
dewalt_dcbpsc0550_qw_11
dewalt_dcbpsc0550_qw_12
dewalt_dcbpsc0550_qw_13
dewalt_dcbpsc0550_qw_14
dewalt_dcbpsc0550_qw_15
dewalt_dcbpsc0550_qw_16
dewalt_dcbpsc0550_qw_17
dewalt_dcbpsc0550_qw_18
dewalt_dcbpsc0550_qw
dewalt_dcbpsc0550_qw_2
dewalt_dcbpsc0550_qw_3
dewalt_dcbpsc0550_qw_4
dewalt_dcbpsc0550_qw_5
dewalt_dcbpsc0550_qw_6
dewalt_dcbpsc0550_qw_7
dewalt_dcbpsc0550_qw_8
dewalt_dcbpsc0550_qw_9
dewalt_dcbpsc0550_qw_10
dewalt_dcbpsc0550_qw_11
dewalt_dcbpsc0550_qw_12
dewalt_dcbpsc0550_qw_13
dewalt_dcbpsc0550_qw_14
dewalt_dcbpsc0550_qw_15
dewalt_dcbpsc0550_qw_16
dewalt_dcbpsc0550_qw_17
dewalt_dcbpsc0550_qw_18
DEWALT DCBPSC0550-QW POWERSHIFT charger 550W 12A
429.81 tax incl.
On stock, immediately available. we have 1 products in stock.
each
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
DeWALT Power Month at Klium - Maximum Advantage!
This DeWALT tool is part of the DeWALT Power Month at Klium. That means you can stack your benefits.
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
  • Promotion valid from 01.05.2026 until 30.05.2026 or while stocks last.
  • Register your purchase afterwards via dewalt.be or dewalt.nl.
Smart professionals combine their purchases and get the maximum out of this month!
Product description
Key features according to our expert
  • Battery voltage: 54 V
  • Fast charger: Yes
  • For battery type: Li-ion
  • Number of charging slots: 1
  • Charging current: 12 A
  • Power bank function: No
  • UN number: Not applicable
  • Product Range: Dewalt Powershift
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5035048835364
  • Supplier number: DEWALT DCBPSC0550-QW
Battery voltage
54 V
Fast charger
Yes
For battery type
Li-ion
Number of charging slots
1
Charging current
12 A